Czy ptaki opiekują się młodymi?

Bocian biały to ptak z rodziny bocianowatych, który ma dość szeroki zasięg występowania. Jest to gatunek, który spotkać można przede wszystkim na terenie środkowej i wschodniej Azji, Półwyspu Pinerejskiego, Półwyspu Bałkańskiego, Azji Mniejszej i Azji Środkowej oraz Północnej Afryki. Bociany białe są przystosowane do mokrych terenów nizinnych, które charakteryzują się niezbyt wysoką roślinnością, natomiast niezwykle często znajdują się w pobliżu obszarów zamieszkiwanych przez ludzi.

Swoje gniazda bociany białe tworzą zazwyczaj na wysokich drzewach albo też różnego rodzaju słupach i kominach. Tworzą kolistego kształtu gniazda, których szerokość wynosi najczęściej około 1,5 metra. Ulubionym przysmakiem bociana białego są drobne bezkręgowce, płazy, małych rozmiarów gady, ryby, bądź też nawet mniejsze gryzonie. Gatunki tego ptaka osiągają niezwykle często nawet do 100 centymetrów długości. Również rozpiętość skrzydeł tego przedstawiciela bocianowatych jest zadziwiająca- może osiągać nawet 200 centymetrów.

Pisklę

Bocian biały to gatunek ptaka, który charakteryzuje się tym samym upierzeniem u samca i samicy płci. Głowa, tułów i brzuch bociana białego są białe, natomiast na skrzydłach posiada czarne lotki. Kontrast stanowią czerwone nogi i dziób, dzięki którym ptak ten jest bardzo prosty w rozpoznaniu. Czytaj dalej Czy ptaki opiekują się młodymi?